BİLİM İNSANLARI TÜNELİ

Bilim adamı ya da bilimci, evrene ilişkin olgulara ve değişkenlere yönelik bilimsel veri elde etme yöntemlerini kullanarak sistematik bir şekilde bilgi elde etmeye çalışan kişidir. Daha sınırlı anlamda ise bilimsel yöntem kullanan bir bireydir.

Kişi bilimin bir veya birden fazla alanında uzman olabilir. Bilim insanları; fiziksel, matematiksel ve sosyal alanlar da dâhil olmak üzere bilimin tüm alanlarında araştırmalar yaparlar. Onlar olaylar hakkında soru soran ve bu soruları sistematik olarak cevaplama yoluna giden insanlardır. Doğaları gereği meraklı ve iyi organize insanlardır. Diğer insanların aksine, bilim insanları bir şeyleri gözlemleme yeteneğine ve gözlemlediklerinde bir şeyler görebilme yetisine sahip olurlar.

Projenİn Yapılışı

ESERLERİNİ HAYATIMIZDA KULLANDIĞIMIZ, YÜZYILLAR ÖNCESİNDE BİLİME IŞIK TUTAN AMA GÜNÜMÜZDE İSİMLERİ UNUTULMUŞ BİLİM İNSANLARINI ARAŞTIRDIK ELDE ETTİĞİMİZ BİLGİLERİ GÖRSELLER İLE BİRLİKTE KULLANARAK TÜNELİMİZİ OLUŞTURDUK.

Proje Ek Dosyaları

Sonuç

TÜNELİMİZDE UZUN BİR YOLCULUĞA ÇIKAN ZİYARETÇİLERİMİZ, İCATLARI İLE HAYATIMIZI KOLAYLAŞTIRAN, BAZEN DE MERAKLARININ KURBANI OLAN İLGİNÇ YAŞAM ÖYKÜSÜN SAHİP BİLİME KENDİNİ ADAYAN KİŞİLERİ TANIMA İMKANI BULDULAR.