ÇÖP TOPLAMA PROJESİ

TEMİZ ÇEVRE İNSANLARIN HAYVANLARIN VE BİTKİLERİN YANİ TÜM CANLILARIN YAŞAMASI İÇİN UYGUN ORTAMA SAHİP TEMİZ DOĞAL KAYNAKLARI KORUNMUŞ VE GEREKLİ ŞARTLARA SAHİP ÇEVREDİR. DOĞAYA ATILAN HER ÇÖP CANLI YAŞAMINI TEHLİKEYE ATMAKTADIR. GELECEK NESİLLERE TEMİZ BİR DÜNYA BIRAKMAK İÇİN YAŞADIĞIMIZ YERLERİ TEMİZ TUTMALIYIZ. DOĞADA PLASTİK VE CAM GİBİ İNORGANİK MADDELER ÇOK UZUN YILLAR SONUCU KAYBOLMAKTADIR VE BU SÜREÇTE TOPRAKTA YAŞAYAN CANLILAR DOLAYISI İLE ONLARLA BAĞLANTISI OLAN TÜM CANLILAR ZARAR GÖRMEKTEDİR. DOĞANIN DENGESİNİ KORUMAK İÇİN ÇEVREMİZİ TEMİZ TUTMALIYIZ.

Projenİn Yapılışı

OKULDA POPÜLER ŞEKİLDE TUTULAN TAKIMLARI BELİRLEDİK VE ONLARIN YAPIŞKANLI STİCKERLARINI TEMİN ETTİK. MARANGOZDA CAM KAPAKLI, ALTTAN YA DA ÖNDEN ÇÖP BOŞALTMAYA YARAYAN KÜÇÜK KAPAĞI OLAN, ÜSTÜNDE ÇÖP ATMAK AMAÇLI YUVARLAK DELİK OLAN MDF KUTULAR YAPTIRDIK. CAM KAPAKLARA TAKIM STİCKERLARINI YAPIŞTIRDIK. KUTULARI OKUL DUVARINA MONTE EDEREK ÇÖP TOPLAMA KAMPANYAMIZI BAŞLATTIK. ÖĞRENCİLERİN DESTEKLERDİKLERİ TAKIMIN KAZANMASI İÇİN ÇÖPLERİ TAKIMLARININ KUTULARINA ATMASINI AMAÇLADIK.

Proje Ek Dosyaları

Sonuç

ZİYARETÇİLERİN TAKIM SEVGİLERİNDEN DE FAYDALANARAK GELİŞTİRDİĞİMİZ PROJEYE OLAN İLGİ FAZLAYDI. GÜNLÜK HAYATTA ELLERİNDEKİ YİYECEK PAKETLERİNİ GELİŞİGÜZEL ŞEKİLDE ÇÖP TENEKESİ DIŞINA ATAN KİŞİLERİN TUTTUKLARI TAKIMLARI DESTEKLEMEK İÇİN ÇÖPLERİ KUTULARA ATTIĞINI FARKETTİK. BU FARKINDALIĞIN İLERLEYEN ZAMANLARDA ÇEVRE BİLİNCİ İLE OLMASI İÇİN PROJENİN ÜLKE ÇAPINDA YAYGINLAŞTIRILMASI GEREKTİĞİ SONUCUNA ULAŞTIK.