GÖK CİSİMLERİ TÜNELİ

Astronomi (gök bilimi), gök cisimlerini açıklamaya çalışmak üzere gözleyen bilim dalıdır. Astronominin sınırlı ve özel bir alanı olan gök mekaniği ile karıştırılmaması gerekir. Astronomi daha açık bir deyişle, yörüngesel cisimleri ve Dünya atmosferinin dışında gerçekleşen, yıldızlar, gezegenler, kuyrukluyıldızlar, kutup ışıkları, galaksiler (gökadalar) ve Kozmik mikrodalga arka plan ışıması gibi gözlemlenebilir tüm olay ve olguları inceleyen bilim dalıdır. Evrende bulunan her çeşit maddenin dağılımını, hareketini, kimyasal bileşimini, evrimini, fiziksel özelliklerini ve birbirleriyle etkileşimlerini inceler

Projenİn Yapılışı

OKULUMUZDAKİ ÖĞRENCİLERE GÖKYÜZÜNE BAKTIĞINIZDA MERAK ETTİĞİNİZ NEDİR? SORUSUNU SORUP ALDIĞIMIZ YANITLARI KAYDETTİK. ELDE ETTİĞİMİZ TÜM SORULARIN CEVAPLARINI İLGİLİ GÖRSEL İLE BİRLİKTE ARAŞTIRDIK. PARAVANLARI DUVAR KARŞISINDA DİZEREK TÜNEL ELDE ETTİK. SORULARIN CEVAPLARINI VE GÖRSELLERİ KARŞILIKLI ASTIK, TÜNELİ LED IŞIK İLE AYDINLATTIK VE ZİYARETÇİLERİMİZİN GEZMESİNİ SAĞLADIK.

Proje Ek Dosyaları

Sonuç

ÖĞRENCİLERİMİZİN ARKADAŞLARINA YÖNELTTİKLERİ GÖKYÜZÜNDE NEYİ MERAK EDİYORSUNUZ? SORUARININ CEVAPLARINI BİR TÜNELDE TOPLADIKLARI VE ZİYARETE AÇTIKLARI PROJEMİZE YOĞUN BİR İLGİ VARDI. ÇÜNKÜ BİRÇOĞUMUZUN MERAK ETTİĞİ AMA ARAŞTIRMAYA FIRSAT BULAMADIKLARI YA DA BİR KENARA BIRAKTIKLARI SORULARIN CEVAPLARI İLGİ ÇEKİCİ GÖRSELLER İLE BİRLİKTE VE ANLAŞILIR İFADELERLE TÜNELİMİZDE YER ALDI.