ISI YALITIMLI EV

ISI YALITIMINDA SICAK HAVA SOĞUK HAVAYA DOĞRU BİR AKIŞ İÇERİSİNDEDİR. BU AKIŞ BİRTAKIM ENGELLERİN AZ OLDUĞU ORTAMLARDA DAHA HIZLI BİR ŞEKİLDE DEVAM EDER. SICAKLIĞIN YÜKSEK OLDUĞU BÖLGELERİN YANINDAN, DÜŞÜK SICAKLIK BÖLGESİNE BİR GEÇİŞ OLUŞMAKTADIR. ISI YALITIM DA BULUNDUĞU BÖLGE İÇERİSİNDEKİ ISI AKIŞINI YAVAŞLATARAK SICAKLIK KORUR. BİNALARDA ISI YALITIMI VE ÖNEMİ GÜN GEÇTİKÇE ARTAN BİR FAKTÖRDÜR. ISI YALITIMINA BU ORTAMLAR ARASINDA ISI ALIŞVERİŞİNİ ENGELLEMEK DE DİYEBİLİRİZ. BU GENELDE İŞİNDE EHİL OLAN KİŞİLER TARAFINDAN UYGUN MALZEMELER KULLANARAK YAPILIR. ASLINDA İKİ TABAKA ARASINDA DURGUN HAVAYI HAPSEDEN BU HAVA TABAKASI YALITIM MALZEMESİ ETKİSİ YAPAR. BURADA AMAÇ DA ISI ALIŞVERİŞİ SIRASINDA DURGUN HAVAYI KORUMAKTIR. BİR ANLAMDA HAVA ETKİSİNİ KESEREK YALITIM YAPMAKTIR. VE BU İŞLEMLERİN TÜMÜNE ISI YALITIMI DENİLMEKTEDİR..

Projenİn Yapılışı

KARTONDAN EV MAKETİ YAPTIK VE EMİN DUVARLARINI PAMUKLA KAPLADIK. BİNALARDA KULLANILAN YALITIM MALZEMERİNİ TEMSİLİ OLARAK PAMUKLA GÖSTERDİK.J

Proje Ek Dosyaları

Sonuç

ISI YALITIMI İLE EVLERİMİZDE YAKACAK VE ELEKTRİK TASARRUFU SAĞLAYABİLECEĞİMİZİ, ELDE ETTİĞİMİZ ISI ENERJİSİNİ MUHAFAZA EDEREK KIŞIN DAHAD İYİ ISINACAĞIMIZI, YAZIN DAHA İYİ SERİNLEYECEĞİMİZİ DENEYEREK GÖRDÜK.