ANAMORFİK GÖRÜNTÜLER

TÜMSEK AYNALAR CİSİMLERİ OLDUĞUNDAN KÜÇÜK GÖSTERME ÖZELLİĞİNE SAHİPTİR. BU ÖZELLİKLERİ SAYESİNDE BULUNDUKLARI MEKÂNLARDA DAHA GENİŞ ALANDAKİ CİSİMLERİ AYNI GÖRÜNTÜ İÇİNDE GÖRMEMİZİ SAĞLAR. BU ANLAMDA ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNDE DAHA FAZLA ALANI KOLAYCA GÖREBİLMEK İÇİN, ÖNEMLİ KURUMLARIN GİRİŞ KAPILARINDA ARAÇ ALTINI GÖZLEMLEMEK İÇİN VE ÇEŞİTLİ GÜVENLİK GÜÇLERİNCE GÖZLEM YAPMAK İÇİN KULLANILIR.

PROJEDE KULLANDIĞIMIZ KANEPE AYAKLIĞI BİR NEVİ TÜMSEK AYNA GÖREVİ GÖREREK DAĞILMIŞ HALDE OLAN ANAMORFİK GÖRÜNTÜLERİ TOPARLIYOR VE DÜZGÜN BİR ŞEKİLDE GÖRÜNMESİNİ SAĞLIYOR.

Projenİn Yapılışı

ANAMORFİK GÖRÜNTÜ ELDE EDEN PROGRAMI İNTERNET YARDIMI İLE BİLGİSAYARIMIZA İNDİRDİK. AYNADA GÖRMEK İSTEDİĞİMİZ GÖRSELİ PROGRAMA YÜKLEYEREK ŞEKLİNİ DEĞİŞTİRDİK VE BASKI ALDIK. BU BASKIYI TÜMSEK YANA YERİNE KULLANDIĞIMIZ KANEPE AYAĞININ YANINA YERLEŞTİRDİK VE GÖRÜNTÜNÜN NASIL DÜZELDİĞİNİ İNCELEDİK.

Proje Ek Dosyaları

Sonuç

ÖĞRENCİLER, GÜNLÜK HAYATTA GENİŞ ALANLARIN KÜÇÜK BİR AYNA İÇİNDE NASIL GÖRÜLEBİLECEĞİNİ, TÜMSEK AYNANIN KULLANIM ALANLARINDA HANGİ ÖZELLİĞİNİN DİKKATE ALINDIĞINI KAVRADILAR.